Електронний довідково-інформаційний комплекс викладача

Розробки

Електронний довідково-інформаційний комплекс викладача

Електронний довідково-інформаційний комплекс викладача (надалі Комплекс) призначений для роботи викладача під час читання лекцій з фізики, хімії, матеріалознавства, спецтехнологіїї.

Комплекс виконаний у вигляді періодичної системи хімічних елементів і реалізований на базі мікропроцесорного модуля в режимі прямого доступу до пам`яті.

Зовнішній вигляд довідково-інформаційного комплексу:

 


1 – періоди елементів, 2 – групи елементів, 3 – кольоровий дисплей, 4 – відображення вибраного параметру, 5 – відображення порядкового номеру елементу, 6 – відображення заповнення орбітальних рівнів, 7 – електронна структура, 8 – лантаноїди, 9 – актиноїди, 10 – параметри елементів, 11 – пульт керування.

 

Керування комплексом – дистанційне, від пульту 11 на ІЧ променях.

Інформація виводиться
на вмонтований кольоровий дисплей 3, який являє собою збільшену клітинку таблиці з хімічним елементом.

Перед початком роботи, комплекс необхідно приєднати до мережі 220В. Для отримання інформації про хімічний елемент, на пульті керування 11 за допомогою клавіш "періоди" і "групи" необхідно вибрати потрібний хімічний елемент (елемент знаходиться на перетинанні відповідної групи і періоду). Під час натискання відповідних клавіш на пульті керування 11, відповідні клітинки на таблиці (1 - період, 2 - група) підсвічуються і при цьому лунає звуковий сигнал. На дисплей 3 виводиться інформація про порядковий номер елементу 5 у періодичній системі з імітацією ядра, а також, окремими рядками, інформація про параметри елементу 4, заповнення орбітальних рівнів 6, електронну структуру 7.

Для отримання інформації про параметри хімічного елементу, на пульті керування треба натиснути відповідну клавішу ( A r , R a , R k , R i , R i `, m %, t п , t к , EN , Ei 1 , Ei 2 , Ei 3 , C , Cm , OS , r ). При цьому відповідна клітинка з параметром 10 на таблиці, також підсвічується і лунає звуковий сигнал, а відповідний параметр відображується у рядку "параметри" кольорового дисплея.

Для отримання інформації про лантаноїди і актиноїди (виведені у окремі рядки 8 і 9 відповідно), на пульті керування 11 за допомогою клавіш "період" і "група" вибрати необхідні період і групу на таблиці хімічних елементів, а потім за допомогою клавіш "лантаноїди" і " актиноїди" на пульті керування вибрати необхідний елемент, інформація про який також буде відображена на дисплеї комплексу, аналогічно вищезгаданої.

Під час включення комплексу, по умовчанню, висвічується інформація про перший елемент періодичної таблиці, тобто гідроген, а у рядку "параметри" – перший параметр, тобто атомна маса.

Шляхом простого натискання на відповідні клавіші пульту керування 11, можна отримувати потрібну інформацію про хімічні елементи.

Вибравши необхідний параметр хімічного елементу, можна спостерігати зміну його параметрів в періоді, або групі. Для цього необхідно по черзі натискати клавіші "групи" або "періоди" на пульті керування.

Данний комплекс впроваджено в Великій фізичній аудиторії НТУУ "КПІ".

 

 


Про Нас | Написати нам листа | 2008 Науково-виробнича лабораторія "ДИДАКТИК" | Модератор сайту: Довженко А.О.